Manken Başvuru

Manken Başvuru – Nasıl Manken Olunur – Moda Modelleri İçin İpuçları

Nasıl model olunacağını bilmek ister misiniz? Vogue’un kapağını süsleyen bir sonraki Gigi Hadid olmayı hayal ediyor musunuz? Bir kariyer olarak modelleme, bir sonraki süper model olma hayalinin peşinden koşan binlerce adayla artık çok övülen bir seçim haline geldi. Tespit edilmek için şansınıza güvenebileceğiniz o günler geride kaldı, bunun olma ihtimali artık milyonda bir. Model olmak disiplin, çaba ve azim gerektirir. Öne çıkmak ve fark edilmek için bir strateji planlamanız, hazırlamanız ve izlemeniz gerekir. 

Nasıl model olunur?

Manken Başvuru Birkaç başarılı model ve ajansla konuştuk ve modelleme endüstrisine girmek ve modelleme kariyerinize başlamak için izlemeniz gereken ipuçlarının bir listesini aşağıda bir araya getirdik. İşte modellemeye nasıl başlayacağınız.

 • Modelleme becerilerinizi geliştirin
 • Model pozları kamera önünde pratik yapın 
 • Harika bir modelleme portföyü edinin 
 • Doğru mankenlik ajansını bulun 
 • Kayıt olduğunuz mankenlik ajansı hakkında araştırma yapın 
 • Reddedilmeyi benimsemeyi öğrenin 
 • Kendinizi sürekli daha iyi görün 
 • Dikkatli ol
 • Profesyonel ol 
 • Çalışmayı taahhüt et 
 • Sosyal medyanızı takip ederek oluşturun 
 • asla gururunu kırma

Modelleme becerilerinizi geliştirin

Manken Başvuru Poz vermeyi öğrenin ve anlayın. Pist yürüyüşü alıştırması yapın. Güzel bir modeli diğer bir modelden ayıran şey, poz verme yetenekleri ve yürüyüşleri olacaktır. Modellik bir sanattır. İster Amerika’nın Bir Sonraki En İyi Modelinin sezonunu aşırı izlemek, Vogue sayfalarını taramak, YouTube eğitimlerini izlemek, çekici çekim fotoğrafçılığı gibi modelleme e-kitaplarını okumak veya favori bir model bulmak olsun. Bir podyumda poz vermek ve yürümek ilk başta çok garip. Uygulama. İşte size bir modelleme ipucu: Bir arkadaşınızın hem kamera önünde hem de başka bir kişinin önünde poz verirken rahat olmanız için fotoğraflarınızı çekmesini sağlayın. Veya daha küçük başlayın ve bir kamerayı bir tripoda koyun ve bir manken olma yolculuğuna başlamadan önce özgüveniniz artana kadar kendi başınıza pratik yapın.

Model pozları kamera önünde pratik yapın

Manken Başvuru Modellemeye nasıl başlayacağınızı bilmek için bir sonraki adım, kamera önünde pratik yapmaktır. Muhteşem dergi fotoğraflarında gördüğünüz süper modeller, sadece bir kameranın önünde oturup çok yetenekli bir moda fotoğrafçısı fotoğraflarını çektiğinde şanslı olmadılar . Bir başyapıt yaratmak için fotoğrafçıyla birlikte çalıştılar. Her ikisi de kendi mesleklerinde eşit derecede yetenekli olan bir model, fotoğrafçının vizyonunu oluşturmaya yardımcı olmak için pozunu, yüz ifadelerini ve sanatsal sezgisini kullanacak. 

Doğru poz verme becerilerine sahip olmak, model olmak için temel bir gerekliliktir. Fotoğrafçı, kendi tarafında her şeyi hayata geçirmek için aydınlatma, diyafram açıklığı, çerçeveleme vb. bilgilerini kullanacaktır. Koreografisi yapılmış bir danstır ve becerilerinizi mümkün olan en iyi şekilde geliştirmeniz gerekir. Eğer poz veremiyorsan ve hissetmiyorsan. Bir kamera karşısında kendinden emin bir şekilde harika bir çekim yapmak 20 kat daha zor olacaktır. Olabileceğiniz en iyi model olmaya çalışın!
 İşte kullanımınız için moda web sitesi şablonlarının bir listesi   . 

Harika bir modelleme portföyü edinin

Manken Başvuru Model olmak ve istikrarlı bir kariyer yapmak için en kritik adımlardan biri, güçlü noktalarınızı yüksek kaliteli, çarpıcı görüntülerle sergileyen çok yönlü bir modelleme portföyüne sahip olmaktır. Ajansların ve müşterilerin harika bir ilk izlenim bırakmak için bakacağı bir modelin ilk gereksinimlerinden biri modelleme portföyüdür. Hem e-posta yoluyla herkese gönderebileceğiniz çevrimiçi bir sürüme ( modelleme portföyü web siteniz ) hem de biriyle yüz yüze tanıştığınızda gösterebileceğiniz basılı bir sürüme sahip olmanıza yardımcı olur. Modelleme endüstrisinde basamakları tırmanmak için elde edebileceğiniz tüm bilgilere ihtiyacınız var.

Manken portföyü web sitelerinin örneklerine bakın .Çarpıcı manken portföy web sitenizi oluşturun.

Manken Başvuru

Doğru mankenlik ajansını bulun

Manken Başvuru Her mankenin bir mankenlik ajansına ihtiyacı vardır. Bir mankenlik ajansı tarafından imzalanmanın ilk adımı  , bölgenizdeki en iyi mankenlik ajansı tarafından görülmek . Görülmek çok basit bir teslimiyet gerektirir: kendinizin enstantane fotoğrafları. Bu anlık görüntüler, endüstride yaygın olarak “dijitaller” (veya bazen “polaroidler”) olarak adlandırılır.

Fotomodel Olmaya Nasıl Başlanır ?
Manken Başvuru

Mankenlik ajansları, SİZİN için sizi görebilmeleri için mümkün olan en basit ve doğal fotoğrafları arıyorlar. Çok az makyaj yaptığınız veya hiç makyaj yapmadığınız fotoğrafları gönderin: en fazla hafif bir fondöten ve rimel taraması. Saçınızı şekillendirmeyin (ancak temiz olduğundan emin olun) ve saçınızın aşağıya çekilmiş ve ayrıca saçınızın yüzünüzden çekilmiş fotoğraflarını ekleyin. 

Manken Başvuru Arka planın sade olması ve dikkat dağıtıcı olmaması gerekir (düz bir duvara karşı durmak en iyisidir). Fotoğrafları doğal ışık kullanarak çekin; bir arkadaşınız sizin için kolayca fotoğrafçı oynayabilir. Şu anda moda tasarımı öğrenen arkadaşlarınız varsa gardırop seçiminiz konusunda onun tavsiyesini aldığınızdan emin olun. Dijitalleriniz şu görüntüleri içermelidir: gülümseyen (dişli, dişsiz), gülümsemeyen, yakın çekim(ler), sol ve sağ yan profiller ve tam uzunlukta bir çekim (hem kameraya dönük hem de kameradan uzağa dönük). kamera). Kıyafetiniz bir t-shirt (düz renk) ve kottan oluşmalıdır.

Bir mankenlik ajansına göndereceğiniz başvuru aşağıdakileri İÇERMEMELİDİR: Selfie’ler, Photoshop’lanmış fotoğraflar, bulanık/net olmayan/uzaklaştırılmış görüntüler, vb. Sahte bronzlaşmayın, takma kirpik takmayın, çılgın şekillendirmeler yapmayın. makyajlı (‘hile yapmak’ ve makyajsız ve öldürücü elmacık kemiklerine ve doğal olarak küçük bir buruna sahip olduğu yanılsamasını vermek için). Fazla düşünmeyin: modelleme ajanslarının aradığı ilk izlenim basit ve doğaldır.

Kayıt olduğunuz mankenlik ajansı hakkında araştırma yapın

Manken Başvuru Dünyadaki her mankenlik ajansına başvurmadan ve herhangi bir şey olup olmadığına bakmadan önce araştırmanızı yapın. Bir liste yap. Birincisi ve en önemlisi, bu ajans yasal mı? İşletmeleri kolayca doğrulanabilir mi ve kötü yorumları var mı? Bu mankenlik ajansı şu anda görünüşünüze ve istatistiklerinize sahip modelleri kabul ediyor mu? Modellik ajansının başvuru süreci nedir (belirli yönergeler ajansa göre değişir, ancak bu bilgiyi web sitelerinde bulabilmeniz gerekir)? Ajansın geçmiş ve şimdiki modelleri kimlerdir? 

Mankenlik ajansının en son kampanyaları nelerdir? Yerleşik markalar ve şirketlerle mi çalışıyorlar? Bu ajansın sizi temsil etmesini İSTER MİSİNİZ, yani sırayla onları temsil edeceksiniz? Size uygun olduğundan emin olduğunuz mankenlik ajanslarını bulduktan sonra, dijital ajansları en iyi seçimlerinize gönderin. Dijitallerinizi gönderdikten sonra, bir ajansla yüz yüze görüşmek için bir çağrı alırsanız, toplantıdan önce daha da fazla araştırma yapın. Şu anda ‘o’ süper modeller olan önde gelen moda tasarımcılarını, moda/güzellik/modellik dünyasındaki güncel olayları vb. tazeleyin. Hiçbir şekilde yürüyen bir “manken ansiklopedisi” olmanıza gerek yok. farkında ve bilgili. 

Reddedilmeyi benimsemeyi öğrenin

Manken Başvuru Zihinsel olarak kendinizi reddedilmeye hazırlayın – birçoğu. Kapıların yüzünüze kapanmasıyla hiç düşünmeden başa çıkabilmelisiniz ZORUNLU. Gezegende yürüyen en çarpıcı süper modellere bile “HAYIR” denildi. Sayısız insan tarafından birçok kez onlara “HAYIR” söylendi. Reddetme, bölgenin bir parçasıdır. Bunu ne kadar erken anlayıp kabul edersen, o kadar iyi olursun. Kendi değerinizi görünüşe veya başka birinin sizi onaylamasına dayandırmayın. Şimdi uygulamaya başlayın: Bu hafta aldığınız eleştirileri görmezden gelmek için kendinize meydan okuyun. Kolay mı yoksa zor mu olduğunu görün. 

Ne kadar zorsa, daha sert bir cilde sahip olmak için o kadar çok ihtiyacınız var. Daha sert bir cilde sahip olmanızın söylenmesinden rahatsız mısınız? Eğer öyleyse, mesele tam da bu! Tüm eleştirilerin sırtınızdan düşmesine izin verme yeteneğini uygulamaya başlayın! Ama merak etmeyin, herkes bu beceriyi yeterli pratikle öğrenebilir. Reddetme söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken iyi bir zihinsel mantra şudur: “Her ‘HAYIR’, ‘EVET’e daha yakın bir ‘HAYIR’dır.”Çarpıcı bir manken portföy web sitesi ile modelleme kariyerinize hızlı bir başlangıç ​​yapın.

Kendinizi sürekli daha iyi görün

Manken Başvuru Cildinize, saçınıza, vücudunuza ve sağlığınıza dikkat edin. Beğenin ya da beğenmeyin, modelleme estetik odaklı bir endüstridir ve güzellik/görünüm yadsınamaz bir şekilde gereklidir. (Bununla birlikte, fiziksel güzellik veya vücut tipinden bağımsız olarak bunu ticari bir model olarak yapabilirsiniz.) Bununla birlikte, moda modelleri için boy/kilo standartları, diğer modelleme türlerine göre daha katı ve esnek değildir. Genetik hakkında yapabileceğiniz pek bir şey yok, ancak size verilen genetikten en iyi şekilde yararlanmak size kalmış.

Manken Başvuru

Bir model olmak için kapsamlı güzellik rejiminize uymalısınız. Pek çok süper model, güzellik rutinlerinin bir parçası olarak, bunlarla sınırlı olmamak üzere, aşağıdaki alışkanlıkları kullanır: nemli kalmak ve cildi esnek tutmak için gün boyunca balık gibi su içmek, sigara içmemek ve alkolü minimumda tutmak. 

Manken Başvuru Diğer alışkanlıklar arasında her sabah ve akşam yüzünüze peeling yapmak/yıkamak/nemlendirmek, SPF kullanmak, makyajında ​​asla uyumamak, düzenli manikür ve saç randevuları, multivitamin almak, haftada 4-5 gün egzersiz yapmak, sıkı bir diyet sürdürmek/ yemek planı, çok daha fazlası arasında. Elinizden gelenin en iyisini yapmak ve hissetmek, nasıl bakarsanız bakın – profesyonel veya kişisel olarak sadece size fayda sağlayacaktır. Bu bir kazan-kazan. Ancak bu durumda, güzellik alışkanlıklarınızı alt üst etmek, aday olan herhangi bir manken için kesinlikle bir kariyer avantajıdır. 

Eğer uymuyorsa geçerli manken gereksinimleri (boy / kilo), bunun yerine peşinde olabilir modelleme sektöründe birçok başka türler vardır. Hangi türlere uygun olabileceğinizi öğrenmek için lütfen modelleme türleri hakkındaki bu makaleyi okuyun .

Dikkatli ol

Manken Başvuru Bir manken olarak, özellikle yeni başladığınızda savunmasızsınız. Öyleyse gardını al ve güvende ol. Moda tasarımcıları veya fotoğrafçılar ile çalışan model adayları için en önemli ipucum: Sahte modellik okullarına kanmayın (herhangi bir modellik okuluna veya eğitimine katılmak için para ödemenize GEREK YOKTUR). Başlamak için herhangi bir fotoğraf için ödeme yapmanız gerekmez. 

Manken Başvuru Ajansınız, test çekimlerini ayarlayan kişi olmalıdır. Ortalıkta daha birçok dolandırıcılık var: mankenlik yarışmaları, vicdansız “modelleme ajanları” veya “oyuncu yönetmenleri” veya “fotoğrafçılar”, binlerce dolar tazminat vaat eden sahte kadro çağrıları ve başka bir ülkede fotoğraf çekimi vb. Ses desteğine sahip olun. sistem yerinde. Modelleme endüstrisi ezici bir yer olabilir, ve diğer birçok tehlikeye (parti sahnesi, yeme bozuklukları vb.) kapılmak kolay olabilir. Arkadaşlarınızı ve ailenizi kariyerinizde olup bitenlerden haberdar edin. Herhangi bir şey kulağa şüpheli veya olağandışı geliyorsa, bir sondaj tahtası olabilirler. Sizi bir fotoğraf çekimine götürüp dışarıda bekleyebilirler. Reddedilme veya sert bir yama ile karşı karşıya kaldığınızda sizi cesaretlendirebilirler. Güvende kalın ve bir destek sistemine sahip olun!

Profesyonel ol

Manken Başvuru Modelliğe girmek kolay bir iş değil. Baştan sona profesyonel olmak zorundasın. Telefon aramalarını cevaplayın. Sesli postaları ve e-postaları derhal iade edin. Bir toplantıya, çağrıya, fotoğraf çekimine 30 dakika geç kalmanın hiçbir mazereti olamaz. Herhangi bir şey varsa, her zaman 15 dakika ERKEN olmalısınız. Bu, planlama ve zaman yönetimi becerileri gerektirir. Hevesli modeller, “Pekala, ben bir model olacak kadar güzelim, bu yüzden sadece görünüşümle ve minimum çabayla paten yapacağım” zihniyetini benimsediklerinde büyük bir hata yaparlar. Geçmişteki pek çok gelecek vaat eden model, profesyonelliksizlikleri, berbat tavırları ve ünleri güzelliklerini gölgede bırakmaya başladıktan sonra, yaşamları boyunca mankenlik endüstrisinde bir gün daha çalışmadılar. Kimse bir diva ile çalışmak istemez. Dünyada küstah veya kaba OLMAYACAK bir sürü başka güzel kız var.

Manken Başvuru

Manken Başvuru Bir iş rezervasyonu yaptığınızda, hem kendinizi hem de ajansınızı temsil ediyorsunuz. Setteyken HERKESE saygılı davranın. Eğer makyözünüze belirli bir talimat verildiyse ve bunu takip ettiyse , ancak onun makyajınızı yapma şeklinden nefret ediyorsanız… bu çok kötü. O işini yaptı, şimdi seninkini yap. Makyaj tercihiniz ne olursa olsun ve başkalarına makyöz hakkında kötü şeyler söylemeden harika fotoğraflar çekin. Saygı ve nezaket, modellik kariyerinizde size UZUN bir yol kat edecek!

Çalışmayı taahhüt et

Manken Başvuru Modelleme kolay ve çekici görünebilir, ancak bu hiçbir şekilde gerçek değildir. Bir model olmak sizin açınızdan çok fazla taahhüt gerektirecektir. Kuru bir nöbet geçiriyor olsanız ve herhangi bir iş için rezervasyon yapmasanız bile bir diyet, zindelik ve güzellik rejimi sürdürmeye hazır mısınız? Isınmayan bir gardırop giyerken, çekim yaparken ve şikayet etmeden, dondurucu ve rüzgarlı koşullarda 12 saatlik bir fotoğraf çekimi yapmaya istekli misiniz? Ajansınız sizi bir model olarak geliştirirken, bir mankenlik ajansına imza attıktan sonra (eğer varsa) başarı elde etmenin yıllar sürebileceğini kabul ettiniz mi? 

Manken Başvuru Uzun yolculuklarda uluslararası seyahat etmeye istekli misiniz ve diğer önemli arkadaşlarınızdan, ailenizden, arkadaşlarınızdan, ve uzun bir süre için ev konforu? Rezervasyonlar yavaşken tamamen gösterişsiz bir yan işte çalışmaya istekli misiniz? Ajansınız dramatik bir saç modeli değişikliği denemenizi istiyorsa, esnek ve buna açık mısınız? Bu taahhütler hiçbir şekilde sizi korkutmayı amaçlamaz – modelleme eğlenceli OLABİLİR, ödüllendirici , heyecan verici ve göz alıcı. Her iki taraftaki olasılıkların, iyi ve kötünün farkında olduğunuzdan ve ne olursa olsun taahhütte bulunmaya hazır olduğunuzdan emin olun!

Sosyal medyanızı takip ederek oluşturun

Manken Başvuru Kalkınan bir manken iseniz, büyük olasılıkla mankenlik ajansı temsilciliği arıyorsunuz. Daha önce de belirtildiği gibi, modelleme ajanslarından yanıt beklerken dijital fotoğraflarınızı gönderin, poz verme ve yürüme pratiği yapın, bir güzellik rejimi geliştirin vb. Bu arada, sosyal medyanızı takip edin. İster inanın ister inanmayın, bir ajansla anlaşmanıza yardımcı olabilir! Sosyal medyada takipçi kazanmak çok yeni bir olgudur. Bu günlerde, mankenlik ajansları, bir modelin imzalanıp imzalanmayacağını tartarken bir modelin çevrimiçi izleyicisini dikkate alacak.

Manken Başvuru Reklamverenler her zaman modelleri kullanır, ancak giderek daha fazla, bu nedenle tanıtım yapacakları yerleşik bir kitlesi olan modelleri kullanmak isterler. Büyük bir sosyal medya takipçisi olmak manken olmak için bir gereklilik değil, önemli bir niteliktir. Bu eğilim şu anda herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. Bu yüzden mümkün olan en kısa sürede gemiye atlayın. Sosyal medya stratejinizde ve mesajınızda akıllı olun. Neyi temsil ettiğinizi bilin, takipçilerinize gerçek benliğinizi gösterin, onlarla düzenli olarak etkileşim kurun ve harika fotoğraflar yayınlayın! Hatta bir adım daha ileri götürebilir ve bir blog, bir YouTube kanalı vb. başlatabilirsiniz. Amaçsız birçok influencer, büyük takipleri nedeniyle profesyonel modellere dönüştü.

asla gururunu kırma

Manken Başvuru Şimdiye kadar, nasıl bir model olunacağına dair adımların çoğunu gördünüz, ancak gururunuzu hayal kırıklığına uğratmamak daha az önemli değil. Ne olursa olsun, hala duygu, düşünce ve görüşlerle değerli bir insansınız. Sen güzel bir yüzden çok daha fazlasısın. Çoğu manken, ajansları tarafından rezerve edilen işleri kabul eder, bu gayet iyi ve oldukça standarttır. Ancak herhangi bir şey çizgiyi aşarsa veya sizi rahatsız ederse, çok geç olmadan konuşmayı ve fikrinizi dile getirmeyi öğrenmeniz gerekir. 

Manken Başvuru Az önce bağlılığın hayati bir nitelik olduğundan bahsetmiş olsak da, ince bir çizgi var. Kariyerinize kendinizden ve kendi ihtiyaçlarınızdan daha önemli hale gelecek kadar kendini adamamalısınız. Ne anlama geliyor? Bunu en başından bilin ve tereddütsüz bir şekilde ona bağlı kalın. Onay ve kabul konusunda ne kadar az endişelenirseniz, o kadar iyi olacaksın. Ayağını ne zaman yere koyacağını bil ve her zaman kendi arkanı kolla. Sonuçta, kendi arkan yoksa, başka kim olacak?

Modelleme türleri nelerdir?

Artık nasıl model olunacağını anladığınıza göre, farklı modellik kariyer seçeneklerini de anlamalı ve hangi modelliğin size uygun olduğunu seçmelisiniz. 

Pist Modelleme:  Pist modelleri defilelere katılır ve düzenli olarak kıyafet ve makyaj değiştirmek zorundadır. Pist veya Rampa, mankenlerin bir defile sırasında üzerinde yürüyerek giysi ve moda aksesuarlarını sergiledikleri bir platformdur. Sahip olduğu deneyime bağlı olarak bir pist modeli kiralanır.

Büyük Beden Modeller :  Ölçüleri editoryal moda modellerinden daha büyük olan kişiler, büyük beden modeller olarak sınıflandırılabilir. Büyük beden giyim, kozmetik, moda aksesuarları vb. reklamlarda yer alırlar. Büyük beden modeller giderek moda editörlerinde yer almakta ve moda endüstrisinin bir parçası haline gelmektedir. Daha fazla tasarımcı, büyük beden pazarı için kıyafet yapmayı düşünüyor.

Fitness Modeli:  Bir fitness modeli, tonlanmış kaslara sahip iyi tanımlanmış bir vücuda sahiptir. Bu modeller daha az yağ içerir ve daha fazla kasları olduğu için daha ağırdırlar. Dergi reklamları genellikle bu fitness modellerini kullanır; ancak bazıları aynı zamanda fitness eğitmeni olarak da çalışır ve bazıları fitness ile ilgili yarışmalara da katılır.

Glamour Models:  Glamour model ajanslarının modelin bedeniyle ilgili katı gereksinimleri yoktur ve hangi tercihleri ​​tuttukları nereye yerleştirileceğine bağlıdır. Genel olarak bir kişinin cinsel çekiciliğine odaklanır ve bu modeller takvimlerde, erkek dergilerinde, iç çamaşırı modellemelerinde ve müzik videolarında görülebilir.  

Alternatif modeller:  Farklı fiziksel özelliklere sahip olan, punk, goth ve fetiş çekimleri yapmayı tercih eden alışılmışın dışında modeller alternatif modellerdir.

Parça Modeli:  Parça modeli, belirli bir vücut parçasına göre kullanılır. El, bacak, göğüs, dudak vb. olabilirim. Daha çok çekici kısımlara talep olsa da çekici olmayan kısımlara da talep var. Bazı ajanslar yalnızca vücut bölümleri için işe alınan modelleri temsil eder.

Promosyon modeli:  Müşterilerle doğrudan etkileşim kurarak bir ürün veya hizmete çekmeyi amaçlayan fiziksel olarak çekici bir model, bir promosyon modelidir. Ürün hakkında bilgi vererek tüketicilere canlı deneyim sağlarlar. Ticaret fuarlarında, etkinliklerde, alışveriş merkezlerinde, kulüplerde ve diğer halka açık yerlerde görülebilirler.

Bu modelleme ipuçları, nasıl model olunacağını anlamanıza yardımcı olmuş olmalı. Umarız sizin gibi hevesli moda modelleri için faydalı olur!

Pixpa, modellerin, makyaj sanatçılarının ve stilistlerin tarzlarını en iyi şekilde temsil eden benzersiz bir portföy web sitesi oluşturmalarını sağlar.

Model portföy web sitenizi oluşturmak ister misiniz? Buradan başlayın, 15 gün boyunca ücretsiz !

Modelleme yolculuğunuzda iyi şanslar!

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl manken olunur? 
Birçok farklı moda modeli kategorisi vardır. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey, nasıl bir model olmak istediğinizi bulmaktır. Bir kategori belirledikten sonra, mankenlik konserleri almaya başlayabilmeniz için çeşitli ajanslara göndermeniz gereken bir portföy oluşturmaya başlamanız gerekir.

Bir moda modeli nasıl olmalıdır?
Genel olarak moda modellerinin uzun boylu olması ve birçok farklı görünüm ve kıyafeti taşıyabilecek kapasitede olması beklenir. Eskiden sıska olmak yaygın bir gereklilik iken, bugünlerde büyük beden modeller de giderek daha fazla talep görüyor. 

Kalkınan bir model olarak neye ihtiyacınız var?
Kalkınan bir model olarak en önemli şey, kaliteli bir profesyonel modelleme portföyüne sahip olmaktır. Modelleme portföyünüz, potansiyel müşterilere neye benzediğinizi ve ne tür işler yapabileceğinizi gösterebilen önceki çalışmalarınızın veya örnek çekimlerinizin seçilmiş bir örneğidir.

BİZİ TAKİP EDİN

Your Comments

 1. Geri bildirim: Nü Fotomodel - 2Bin11
 2. Geri bildirim: Ajans Başvurusu - 2Bin11

Write The Comment

Bizi Takip Edin