Mankenlik Ajansı

Mankenlik Ajansı

Mankenlik Ajansı

Bir mankenlik ajansı aramaya başlamadan önce , ne tür bir modelleme ajanına ihtiyacınız olduğunu anlamanız gerekir. Mankenlikte iki ana bölümü vardır: moda ve Fotomodel.

Moda modelleri, New York ve Paris’teki büyük gösterilerde podyumda yürüyen insanlardır. Bu modeller genellikle tasarımcıların belirli yükseklik ve boyut gereksinimlerine uymak zorundadır. Tasarımcılar, örneklerinin belirli boyutlarda en iyi görüneceğine inanıyor, bu nedenle modellerin örneklere uyması gerekiyor. Numuneleri modellere uyacak şekilde yapmıyorlar.

Fotomodeller, dergiler, gazeteler, broşürler, reklam panoları, bir otobüsün yan taraflarındaki posterler, paketler ve internet dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde basılı reklamlar yapan “düzenli” görünen insanlardır. İnsanların genellikle 21 yaşına kadar başarılı olması gereken mankenliğin aksine, Fotomodeller her yaştan, boyutta ve türde gelir.

Mankenlik Ajansı

Bugün Adım Atın

Bir Mankenlik ajansı bulmak istiyorsanız, Fotomodel Ajansı bulmaktan daha basit bir işlemdir. Nasıl göndermenizi istediklerini öğrenmek için herhangi bir moda ajansı web sitesini ziyaret edebilirsiniz . Her ajansın kendi istekleri vardır, ancak genellikle Öz çekimlerin çekilmesini isterler. Profesyonel bir fotoğraf görmek istemiyorlar. Fotoğraflarda saçınızı yüzünüzden uzak tutun ve makyaj yapmayın veya neredeyse hiç makyaj yapmayın. Nasıl doğal göründüğünü görmek istiyorlar. Çektiğiniz fotoğraflar daha sonra sitelerine yüklenebilir. Sadece talimatlarını takip edin ve ilgileniyorlarsa bir toplantı için sizinle iletişime geçecekler. 

Peki Fotomodel ajanslarını nasıl buluyorsunuz? Onları bulmanın birkaç yolu var. Listelenen tonlarca ajans ve temsil ettikleri yetenek türlerinin kısa bir açıklaması var. Fotomodel ajansları bulmanın bir başka yolu da internetten araştırmaktır, Daha küçük pazarlardaki çoğu ajansın hem aktörlerle hem de Fotomodellerle çalıştığını göreceksiniz. Ayrıca bölgenizdeki acenteler için çevrimiçi bir arama yapabilirsiniz. Web sitelerinin çoğunda, moda ajanslarında olduğu gibi fotoğraflar yükleyebilirsiniz, ancak etkili bir vesikalık fotoğrafınız ve daha da iyisi, yüklenecek bazı ticari fotoğraflarınız varsa, modeller daha fazla öne çıkacak ve temsil edilme şansı daha yüksek olacaktır. 

Bir modelleme ajanı bulurken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek de önemlidir. Temsilcinin web sitesini görüntüleyin ve erişiminiz varsa temsil ettikleri aktörlerin ve modellerin fotoğraflarına bakın. Fotoğrafçılık hakkında fazla bir şey bilmeseniz bile, fotoğrafların profesyonel çekimler olup olmadığını, yeteneğin odaklandığını, aydınlatmanın net ve keskin olup olmadığını ve insanların küçük kardeşi olan birinin aksine çekimde iyi görünüp görünmediğini anlayabilirsiniz. arka bahçede onların fotoğrafını çekin.

Fotomodel İş İlanları
Fotomodel İş İlanları

Bazı temsilciler, birlikte çalıştıkları müşterilerin veya aktörlerinin ve modellerinin üzerinde çalıştığı projelerin bir listesini yayınlayacaktır. Bu bilinmesi yararlı bilgilerdir. Temsilci, temsil edilmek için onların dersine girmeniz veya fotoğrafçılarıyla çekim yapmanız gerektiğini söylerse endişelenirim. Bu tür gereksinimlere sahip tüm aracılara dikkat edin.

Bir temsilciyle görüşmeye davet edildiyseniz, toplantınıza hazırlanmak için yapmak istediğiniz birkaç şey vardır. Temsilcinin web sitesini inceleyin. Çeşitli acentelerin isimlerini ve acentedeki sorumluluklarını bildiğinizden emin olun. Toplantınız sırasında sormak istediğiniz temsilci için soruların bir listesini yapın. Harika bir soru, acentenin pazarlandığınızı nasıl gördüğüdür. Sizi yalnızca ticari modelleme için mi gönderecekler yoksa TV reklamları, film ve TV için de mi gönderecekler? Gönderildiğinizi nasıl gördüklerini bilmek de yardımcı olacaktır. Senin tipin ne? Sizi yan komşu, başrol oyuncusu, yakışıklı adam, doktor, öğretmen vb. olarak mı görüyorlar? Başkalarının sizi nasıl gördüğünü bilmek, sahip olunması gereken önemli bir bilgidir. Kendinizi ne tür projelere göndermeniz gerektiğine karar vermenize ve hem modelleme hem de oyunculuk endüstrisindeki gücünüzü anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca vesikalık fotoğraf veya özgeçmiş gibi bir şey getirmenizi isteyip istemediklerini de öğrenmelisiniz. 

Birkaç tipik soru türü için not almaya ve cevapları düşünmeye hazır olun. Neden modellik yapmak istediğiniz veya eğlenmek için yaptığınız bazı şeylerin neler olduğu sorulabilir. Tek kelimelik cevaplar vermeyin. Kim olduğunuzu daha iyi anlamaları için onlarla kısa hikayeler paylaşın. Temsilciyi Linkedn ve diğer sosyal medya platformlarında arayarak buna hazırlanın. Aracılar hakkında bilgi edinin. Belki ortak insanları tanıyorsunuzdur. Belki aynı şehirde yaşadınız veya benzer hobileriniz ve ilgi alanlarınız var. Mankenlik Ajansı Unutulmaz bir tartışma yapabilmek yardımcı olacaktır. 

En önemlisi, zamanında gelin, hazırlıklı olun ve umutsuz görünmeyin. Bunu daima aklınızın bir köşesinde tutun. Temsilci ile imzalarsanız, harika. Değilse, sorun değil çünkü size daha uygun başka bir temsilci bulacaksınız. 

Unutmayın, modeller ajans olmadan çalışır, ancak ajanslar yetenek olmadan geçimlerini sağlayamazlar.

Biz sizin aramıza katılmanızı heyecanla bekliyoruz bizim gibi profesyonel ajanslar yeni yüzler kazandırmanın heyecanına her zaman önem verirler ve bu konuda en heyecanlı ajans olan 2bin11 Mankenlik Ajansı sizin için hazır. Peki siz hazır mısınız ?

Mankenlik Ajansı

Bizi Takip Edin.

Kadın Mankenler İçin Şartlar

Mankenlik Ajansı Tekstil, güzellik ve bakım, takı ve aksesuar sektörlerinin en çok hizmet verdiği hedef kitle kadınlardır. Bu nedenle bahsedilen sektörlerde mankenlere her zaman ihtiyaç duyulur. Ürün tanıtımları yapmak için ajanslardan ve ünlü mankenlerden destek alınır. Mankenlik Ajansı Kadın Mankenler İçin Şartlar Bu da mesleğin popülerliğinin artmasına öncülük etmektedir. Peki, kadınlarda aranan mankenlik kriterleri nelerdir, herkes bu mesleği yapabilir mi, hangi özelliklerin ön plana çıkması gerekir? Aranan ve ilgi gösterilen bir manken olmak için neler yapılmalıdır? Bu soruların cevabını az çok tahmin ediyorsunuz. Ancak bir de bizim kriterlerimize göz atabilirsiniz.

Kadın manken olma şartları;
 • İdeal ölçülerde bir fiziğe sahip olmalı.
 • Minimum 1,70 boyunda olmalı.
 • Bacak boyu uzun, şekli ise ideal seviyede olmalı.
 • Kalçalar dar ve bel ise ince bir yapıya sahip olmalı.
 • Göğüsler küçük olmalı.
 • Poz verebilme yetisine sahip olmalı.
 • Duruş ve yürüyüş konusunda üst seviyede başarılı olmalı.
 • Eğer siz de manken olmaya karar verdiyseniz;
 • Erken yaşta kariyer hedefinizi belirlemelisiniz.
 • Ailenizin ve arkadaşlarınızın desteğini almalısınız
 • Zarafet ve mankenlik okullarından eğitim almasınız.
 • Bu işi yapan kişilerle görüşmeli ve destek almalısınız.
 • Çalışma koşullarını araştırmalısınız.
 • Görev alanlarını öğrenmeli ve disiplinli bir yaşama hazır olmalısınız.
 • Sektördeki önemli ajanslarla görüşmelisiniz.
 • Size en faydalı ajans ile anlaşmalısınız.
 • Tüm bu kriterler aynı zamanda model olma şartları arasında da kendini gösterir. İyi bir manken hem podyumda hem de objektif karşısında başarılı olmalıdır. Bunun için de mankenlik eğitimi almasında yarar vardır.

Your Comments

 1. Geri bildirim: Manken Başvuru - 2Bin11

Write The Comment

Bizi Takip Edin