Fotomodel Olmak

Fotomodel olmak için gerekenler;

 • Fiziki açıdan ideal ölçülere sahip olmak,
 • 32 yaşını geçmemek,
 • Boy / Kilo uyumu olması,
 • Mankenlik eğitimi almak,
 • Fotomodellik eğitimi almak,
 • Aksesuarları ve kıyafetleri ideal şekilde taşımak,
 • Güler yüzlü ve pozitif olmak,
 • Disiplinli ve çalışkan olmak,
 • Koreografilere uyum sağlamak,
 • Poz yeteneğine sahip olmak,
 • Özgüven sahibi olmak,
 • Her konuda yetenekli olmak,
 • Yarışmalara ve ajanslara katılmak.
 • Seyahat engeli olmaması,
 • Fotoğraf çektirmekten zevk almak,
 • Buna benzer bir çok genel standart olmakla beraber fotomodel olmak için farklılaşmış özelliklerinizde varsa bu kalıpların tamamını yıkabilir, model manken olmak daima kalıplar içerisinde gösterilse de sizi siz yapan farklı ve iddialı özellikleriniz olduğunu düşünüyorsanız mutlaka başvurunuzu yapmalısınız, sizi farklı kılan eşsiz özellikleriniz sizi çok önemli bir manken fotomodel yapacaktır. yapmanız gereken tek şey bu aykırı özellikleriniz ile barışmak ve onlara güvenmek.
 • Bu genel kalıpların dışında büyük beden fotomodeli de olmanız mümkün genel fizik estetiğinize ve poz yeteneğinize inanıyorsanız ajansa başvuru yapabilirsiniz.
 • Tüm bu süreçte 2Bin11 ajans yaptığınız tüm başvuruları en büyük özenle değerlendirmektedir.  
Fotomodel Olmak
Fotomodel Olmak

Fotomodel olmak için,

Gereken tüm bu özellikleri taşıyıp manken olmak istiyorsanız artık araştırma ve başvuru sürecine geçmeniz gerekiyor araştırmalarınızda manken olmak için en iyi ajansı seçmeniz gerekecek fotomodel olmak isteyen kişinin başarılı olmasını sağlayacak en büyük faktör şüphesiz başvuru yaptığı ve katıldığı ajans , bu gerçeği bilerek bu konuda en güvenilir eğitici profesyonel ve vizyon sahibi ajans olarak 2Bin11 ajans karşınıza çıkacaktır, tüm bağlantı ve gücünü bu konuya ayıran 2Bin11 ajans sizlerin başarı hikâyenizi yazdığınız fotomodel yolculuğunuzda yanınızda olacak en büyük iş partneriniz olacaktır, iyi biliyoruz ki başarılı bir ajans olmamızın en büyük sihir en değerli parçamız fotomodel arkadaşlarımıza verdiğimiz önem ve fotomodel olmak isteyen arkadaşlarımızla birlikte yürümemizdir. bu hayalinize koşarken biz sizin yanınızdayız aramıza hoş geldiniz.

Her gün kendinize manken olmak istiyorum , fotomodel olmak istiyorum sözlerini söylüyorsanız artık gelin beraber çizelim hayalinizin yolculuğunu, sizler başardıkça birlikte bizlerde başaracağız. ve bu yolculuk 2Bin11 ajans ile güven ve profesyonellik dolu biz senin için hazırız sen de hazırsan başlayalım.

Fotomodel ajanslarını seçerken çok dikkat etmelisiniz hiç bir ajans sizden hiç bir koşulda ücret talep etmez asla kayıt parası yada fotoğraf çekim ücreti gibi ücretler almaz buna son derece dikkat edin eğer sizden bu ve benzeri sebepler ile para isteniyorsa o ajanslardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Ayrıca unutmamalısınız ki tek başına bir fotoğrafçı ile çekim yapılamaz tek başına bir fotoğrafçı olarak çekim yaptığını iddia eden kişi ve ya kurumlardan da uzak durmalısınız.

Çekim büyük bir ekip çalışmasıdır bu konuda fotoğrafçı bu ekibin en önemli parçalarından birisi olmak ile beraber asla tek başına bir çekim yapamaz ışık , makyaj , asistanlar , editörler , Pc ekipleri ile kocaman bir ekiple yapılabilir.

Keyifli ve eğlenceli bir dünyası olan ajans dünyası bunun dışında ciddi ve zorlu bir çalışma disiplini isteyen bir alandır. yapacağınız fotomodel çalışmalarınızda yeteneğiniz kadar sabrınız ve özveriniz de çok kıymetlidir. yaptığınız iş bir ürünün tanıtımını ve doğal olarak satışını gerçekleştirmek amaçlı yapılmaktadır. sıradan yapıda çalışmalar bu kazanca dönüşemez.

Sadece iyi bir vücuda sahip olmak yada güzel olmak iyi bir fotomodel olacağınız anlamı taşımaz artık iyi bir vücut güzel bir yüz çok kolay ulaşılabilirken fotomodel olmak için gereken ruh o fotoğrafa katacağınız estetik fotoğraflar sonucu tapılan katalog/site satış için veya moda tanıtımı için yapılan çalışmadaki farklılığınız sizi ön plana çıkaracak.

Yeni düzende iyi bir fotomodel artık güzelliği , vücudu ile değil tamamen farklılaşan yönleri etki geçirdiği kadraj etki yaratığı tüketici deneyimleri ile kendini göstermelidir . Tüm bu farklılıklar bende var diyorsanız ve başaracağınıza inanıyorsanız bu süreçte sabır ve özveriye hazırsanız yapmanız gereken tek şey kalıyor geriye ilerlemek için başarmak için hayallerinize ulaşmak için bizimle iletişime geçin. Sen hazırsan bizde hazırız.

Manken olmak istiyorum..

bunu söylediğini biliyoruz bizde senin başarmanı istiyoruz, ve birlikte bunu yaparız. sen sadece aramıza katıl. kendine bir şans ver.

Bizi Takip Edin

Your Comments

Write The Comment

Bizi Takip Edin